Tomografi
Tomografi

Hastanemiz görüntüleme birimlerinde PACS sistemine geçildi. Resim arşivleme ve iletişim sistemi olarak bilinen PACS sayesinde artık çekilen tüm röntgen, MR,BT filmleri bilgisayar ortamında saklanabiliyor.
Hastanın röntgen, MR ,BT çekiminin ardından doktorlar çekilen görüntüleri poliklinik bilgisayarlarında hemen görebiliyor. Gerektiğinde çekilen görüntünün hastaya CD ile verilerek, böylece hastanın başka bir hastaneye gitmesi söz konusu olduğunda elinde film taşımak yerine çantasında CD taşıyacakdır.
Hastaya ait görüntülerin bilgisayar ortamında yıllarca saklanabilmesi ve gerektiğinde filmlerin karşılaştırılabilmesi için hasta ve hastane açısından oldukça avantajlıdır. Hastaların ellerinde poşetlerle film taşımıyorlar.

Her hastaya ait görüntü dijital ortamda arşivlenebilirken, hasta yıllar önce hastanemizde çekilmiş olduğu radyolojik görüntüye rahatlıkla ulaşabilecek.
Görüntüler, eski görüntüleme sistemine göre çok daha net ve gerekirse lokal olarak büyütülebilen, 3 boyutlu incelenebilen kaliteli bir şekilde ekrana geliyor. Üzerinde ışık, renk değişimi gibi manipülasyonlar yapılabiliyor.
Ayrıca nöbetçi hekimlerimiz hastalara ait görüntüleri evlerinden veya internet erişimi bulunan herhangi bir yerden sisteme bağlanarak izleyebiliyorlar.

Randevu Planla