Manyetik Rezonans (MR)
Manyetik Rezonans (MR)

Yeni SIEMENS MAGNETOM ESSENZA MR cihazımız için radyoloji uzmanları olarak bütün opsiyonel yazılımları entegre ettirdik.Cihazla beraber opsiyon olarak sunulan bütün coilleri ve yazılımları kendimiz denemelerini yaparak aldık.Özellikle Genel Cerrahi bölümü ile ortak yapılan çalışmalarda Meme MR’larında dinamik eğrilerle doğru tanılarla erken teşhislerde çok büyük başarı yakaladık.Meme CA bulunan hastaların amaliyat öncesi ve sonrası takiplerinin bilimsel radyolojik bulgulara dayanarak doğru tanıya ve sonuca gidilmesi için titizlikle ve özenli çalışmalarla yürütmekteyiz.

Tüm MR Anjio tetkiklerini büyük başarılarla yapabilmekteyiz.SWI adlı Türkiye de sayılı yerde ve bizde bulunan software sayesinde normal tetkiklerde izlenmeyen, kronik baş ağrısı şikayetiyle gelen hastaların etiyolojik olarak küçük micro kanamaların olduğunu tespit edip bu sayede hasta tanılarında çok yüksek başarı ve fark oluşturduk.

Epilepsi ve MS hastaları için özel softwarelar sayesinde erken teşhis ve takiplerini özenle yürütmekteyiz.Acil beyin Infarct-İskemik bulgular Diffuzyon ve ADC çalışmalarında hiperakut dönemde tanı  alınmakta ve erken tedaviye imkan sağlamaktadır. Composing çalışmalar yaparak spinal kordun ve vertebraları tamamını tarayıp acil durumdaki hastalara hızla müdahale sağlatabilmekteyiz

Ortopedi departmanımız ile birlikte yürüttüğümüz tüm kas iskelet, omuz, el-ayak bileği ve kalça görüntülemeye yönelik geliştirdiğimiz ve bizim kurumumuzda uygulanan özel sekanslarla bu konuda çok sayıda problemi olan hastaları başarıyla teşhis etmekteyiz. Bu başarımızı akademisyenlerle de paylaşmaktayız.

Kontrastlı dinamik lezyona yönelik özel çalışmalarla spesifik tanı koyabilmekteyiz.
Radyoloji uzmanı olarak günümüz teknoloji ve tıp ikilemi sürekli takip edebilmek adına teknolojik ve medikal kongreler ve eğitimlerle sürekli katılıp teknisyenlerimizede gerekli eğitimleri verebiliyoruz.

Randevu Planla